• mi-na-swietym-krzyzu-2023-relacja.jpg
16 września

"Rycerstwo Niepokalanej u stóp Krzyża"

Ogólnopolskie Spotkanie MI

Już po raz drugi w pobliżu święta Podwyższenia Krzyża rycerze Niepokalanej z całej Polski spotkali się w sanktuarium na Świętym Krzyżu. Tym razem spotkanie odbyło się w sobotę, 16 września 2023 r.

Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w Górach Świętokrzyskich po raz kolejny stało się miejscem spotkania Rycerstwa Niepokalanej na początku nowego roku formacyjnego. Zjazd miał przede wszystkim charakter modlitewny, choć nie brakło także momentów integrujących tę ogólnopolską rycerską wspólnotę.

Zebranych powitał superior klasztoru na Świętym Krzyżu, o. Marian Puchała OMI, a prezes narodowy MI, o. Ryszard M. Żuber OFMConv, wyjaśnił cel spotkania. Głównym formacyjnym punktem programu była konferencja, którą wygłosił o. Arkadiusz Bąk OFMConv - wiceprezes MI w Polsce.

Następnie rycerze wzięli udział w Eucharystii sprawowanej na ołtarzu polowym przy bazylice na Świętym Krzyżu. Po Mszy św., jak dzieje się to tradycyjnie podczas tego rodzaju spotkań, zebrani ponowili "Akt poświęcenia się Niepokalanej". Odbyła się także modlitwa o beatyfikację sł. Bożego br. Innocentego M. Wójcika.

Momentów modlitwy było więcej - Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja Drzewa Krzyża Świętego i błogosławieństwo Relikwiami, Nieszpory oraz kolejna Msza św., tym razem ofiarowana za zmarłych rycerzy Niepokalanej z odpustem za ich dusze. Ciekawym elementem spotkania było nabożeństwo 14 tajemnic życia Najśw. Maryi Panny, przekazane w przesłaniu słowno-muzycznym.

Dużo radości przyniósł koncert uwielbienia zespołu księży z diecezji radomskiej "Jak Najbardziej". Oczywiście, była także chwila przerwy na posiłek.

Pielgrzymka była piękna i poruszała serce. Dzięki Bogu i Niepokalanej rycerze mogli spotkać się i wspólnie się pomodlić w tym świętym miejscu.

Rycerze Niepokalanej po raz drugi u stóp Krzyża Świętego
- rycerstwo.przemyska.pl
/ red. Fot. OMI


Świętokrzyskie spotkania MI u stóp Krzyża - to propozycja spotkań dla członków MI, koordynowana przez Zarząd Narodowy MI, a mająca na celu przypomnieć o znaczeniu i jednoczącej sile Krzyża Pańskiego.


  • mi-na-swietym-krzyzu-2023.jpg
  • mi-swiety-krzyz-2023-patronat-www-v7.jpg